Oto Döşeme Nedir, Oto Döşemeci Kimdir?

Oto döşeme veya oto iç döşeme işlemi araçların iç kısmına yapılan tadilat işlemleridir. Oto döşeme firması olarak oto döşeme hizmetimizin içinde tavan döşemesi, kapı döşemesi, koltuk döşemesi, perde döşemesi vardır. Ayrıca yanık eski yüzeylerde tadilat, kaput altı izolasyon, bagaj döşemesi, iç dizayn ve iç döşeme de yapmaktayız. Aracınızı daha güzel görünüme kavuşturmak adına araç içi aksesuarlarımız da mevcuttur.

Oto döşemeci, küçük otomobillerden çok büyük hizmet araçlarına kadar ahşap, metal veya plastik yüzeylerde aracın iç döşemesinden ve dış döşemesinden sorumlu kişidir. Oto döşemeci kumaş veya sentetik derilerle onarma, kaplama, döşeme, montaj işlemlerinin tümüne hakim kişidir. Döşeme ustalarımız çocuk yaşlarda bu işi zanaat haline getirmiş kalifiye ustalardır. İç döşeme, iç dizayn, perde imalatı, koltuk döşemesi, tavan döşemesi, halı döşemesi gibi her türlü hizmeti sunmaktadırlar.

Tır Koltuk Döşeme, Yenileme, Yüz Değiştirme, Kumaş ve Deri Değiştirme Nasıl Yapılır?

Tır koltuk döşemeleri zamanla yıpranır. Kötü görüntüye ve rahatsızlığa sebebiyet verir. Ya da tır sahibinin, tır dizaynını beğenmemiş olması ve yeni koltuk döşeme yaptırmak istemesidir. Bizler eski koltuklarınızı çıkarıyor, ölçülerini alıyoruz. Seçtiğiniz özel tasarım tır döşeme kumaşınızı bu kalıba uygun çıkarıyoruz ve koltuk döşeme yapıyoruz.

Sahip olduğunuz tırdaki koltukların rahatlığının ve tarzının size uygun olmadığını anladığınızda Saraçlar Koltuk Döşeme olarak yanınızdayız. Eski, yıpranmış, kötü görüntülü koltuklarınızı söküyor; konforlu, istediğiniz renk ve modelde yepyeni tır koltuklarınızı yerleştiriyoruz. Yeni tır koltuk döşemelerinizle, uzun yollar artık çok kısa…

Tır koltuğunuz rahat ve içerisindeki sünger yeni olmasına rağmen koltuk yüzeyi eskiyebilir. Küçük işlemler için koltuğu çıkarmaya ve süngerini değiştirmeye gerek kalmadan tır koltuk yüzü değiştirme işlemini halledebiliriz. Ciddi şekilde zedelenmiş koltuklarınızı ise isteğiniz modelde ve renkte uygun fiyatlı tır koltuk yüzü değiştirme hizmetimizle hallediyoruz.

Saraçlar Tır Koltuk Döşeme İmalatçısı olarak çeşit çeşit kumaşlarda ve desenlerde koltuk yüzlerine sahibiz. Tır deri koltuk döşeme yaptırırken kendi koltuğunuzu kendiniz tasarlıyorsunuz. Bütün tır marka ve modellerine uygun, tıra özel hem kumaş hem deri koltuk döşeme hizmetlerimiz bulunmaktadır. Deri tır koltuğun keyfine varmak ve koltuk yüzlerinizi yeniletmek için acele edin.

Kepçe, kamyon, iş makinesi, tır iç döşeme fiyatları nelerdir?

İç döşeme uygulamaları tır, kamyon, otobüs, otomobil, minibüs, kepçe, iş makinesi gibi her türlü araca uygun yapılabilir. İç döşeme parçaları olarak koltuk döşemelerinizi yeniliyoruz, koltuk yüzlerinizi değiştiriyoruz, kapı döşemesi yapıyoruz, tavan döşemesi yapıyoruz. Aracın iç dizaynında ayak altı halılarını tasarlıyoruz, ön göğüs döşemesini yapıyoruz, direksiyon döşemesi ve kaput altı döşeme hizmetlerini sunuyoruz.

İç döşeme olarak tır, kamyon, kamyonet, oto, kepçe, iş makinesi, tır gibi birçok aracı dizayn ediyoruz. İç döşeme fiyatlarımız tavan, halı, perde, koltuk, kaput, direksiyon gibi farklı bölümlere yapıldığı için tek tek fiyatları değişiklik göstermektedir. Fiyat aralığımız yapılan parça veya toptan işlere göre farklılık göstermekle birlikte genel rakam 200 TL-10 bin TL aralığındadır.

Özel tasarım koltuk kılıfları, özel üretim oto koltuk modelleri ve fiyatları nelerdir?

Özel tasarım koltuk kılıfları arasında dokuma kumaş, file kumaş, süet kumaş, ekose kumaş, jakar kumaş, pike kumaş, keten kumaş, deri kumaş gibi birçok çeşidimiz bulunmaktadır. Konforunuz, göz zevkiniz ve sevdiğiniz kumaş türlerine göre istediğiniz modeli çiziyor ve tasarlıyoruz. Koltuklarınızı baştan aşağı değiştirerek yolculuk kalitenizi artırıyor ve keyifli yolculuklar geçirmenizi sağlıyoruz.

Özel tasarım koltuk kılıflarının fiyatları, kullanılacak kumaşın türüne ve ebatlarına göre değişiklik göstermektedir. Dokuma kumaş, file kumaş, süet kumaş ,ekose kumaş, pike kumaşlarla yaptığımız koltuklarımız 400 TL- 2000 tl arası değişiklik göstermektedir. Kadife koltuk kılıfı, deri koltuk kılıfı ve keten koltuk kılıfıyla iç döşemede fiyatlarımız 1000-3000 arası değişiklik göstermektedir.

Özel koltuk döşeme nasıl yapılır diye sorarsanız oto döşeme ustaları tır, kamyon, kepçe, iş makinesi gibi ağır hizmet tipi araçlar başta olmak üzere araç sahibinin isteğine göre tasarımı gerçekleştirir. Daha önce yaptıkları iç döşeme örneklerini referans göstererek müşterinin beğenisine sunabilir. Ya da tamamen müşterinin isteğine göre kalıbı çizer, aracın gerektirdiği şekilde ölçülerini ayarlar.

Araç deri koltuk otobüs koltuk döşeme tamiri nasıl yapılır?

Araç deri koltuk otobüs koltuk döşeme tamiri nasıl yapılır?

İç döşeme onarım; araçta sigara yanığı, kopma, yırtıklık, sökülme gibi deformasyonların, hasarlı bölge komple çıkarılmadan yapılan mini onarımdır. Aracınızda meydana gelen hasarları, özel teknikler kullanarak hasarlı olmayan bölgelerden ayırt edilemeyecek şekilde tamir ediyoruz. Uyguladığımız birden fazla oto koltuk tamir yöntemi vardır. Örneğin; yama uygulaması, sıvı deri dolgusu, deri döşeme tamir kiti bu uygulamalarımızdan birkaçıdır.

Özellikle ticari ve binek araçlarda en kolay deri koltuklar yıpranır. Mikrop ve bakteriler özellikle bu kısımda barınır, hastalık yapar ve görüntü göze hoş gelmeyecek şekilde bozulur. Otomobil, minibüs, otobüs, tır gibi tüm oto deri döşemelerine sahip araçlarda kesik, yırtık, çatlamaların gözle fark edilemeyecek şekilde tadilatını yapıyoruz. Saraçlar deri koltuk tamir firması olarak en iyi şekilde işimizi tamamlıyoruz.

Tamir işlemi gerektiren koltuğun alt kısmındaki soketler çıkartılır. Döşemenin arka kısmındaki döşemeyi tutan klipsler sökülür ve döşeme çıkartılır. Deforme olan kısım kesilerek çıkartılır ve yeni kumaş dikiş makinesi ile yerine dikilir ve koltuk yerine takılır.  Otomobil koltuğum eskidi, değiştirmek istiyorum, oto koltuk tamir firması arıyorum diyorsanız doğru adrestesiniz.

Araç içi döşeme temizliği nasıl yapılır?

Araç içi döşeme temizliği nasıl yapılır?

Koltuk döşeme temizliği yaparken halı yıkama makinesi ile işiniz çok kolaylaşıyor. Araç içi koltuk döşemenin iç kısımlarına nüfus ederek derinlemesine temizlik yapabiliyorsunuz. İkinci seçenek olarak deterjan, kova, sıcak su ve emeğinizle dairesel hareketlerle oto koltuk yüzlerini temizleyebilirsiniz. Diğer bir seçenek ise matkaba takıla temizleme fırçası yardımıyla aracınızı dip köşe derinlemesine bir hijyene ulaştırabilirsiniz.

Araç tavanı nasıl temizlenir sorusunun cevabı su, araç iç döşeme temizlik ürünü, bez ve kova ile halledilebilir. Mikrofiber bez seçimi işinizi kolaylaştıracaktır. Püskürtme şişesine doldurduğunuz sabunlu suyunuzu tavana sıkın. Şişeniz yoksa bezle kovadan aldığınız köpüğü lekenin üzerine koyun ve lekenin kabararak kolayca çıkmasını sağlayın. Araç tavanı temizlerken neye dikkat edilir sorusunun cevabı olarak yavanı fazla ıslak bırakmayın ve kabarmasına sebep olmayın.

Kamyon perde döşemesi nasıl yapılır, fiyatı nedir?

Kamyon perde döşeme, tır perde döşeme hizmetleri istenilen ölçü, renk ve modellerde yapılmaktadır. Bata Konya olmak üzere Türkiye’deki tüm il ve ilçelerdeki araçlar için gönderilmektedir. İsteklerinizden yola çıkarak yaptığımız modellerde kullandığımız kumaş türleri; tül, store, zebra ve baskılı perdelerdir. Baskı olarak istediğiniz resmi hatta araç logosunu dahi perdeye basarak aracınızı ön plana çıkarmaktayız.

Kamyon perde döşeme fiyatları veya tır perde döşeme fiyatları, perde modellerine göre değişiklik göstermektedir. Perde boyutu ve modeline göre kullanılacak malzemelerin toplam ücreti değişiklik göstermektedir. Store kamyon perdesi, kamyon tül perde, kamyon zebra perde ya da baskılı kamyon perdesi olarak ürünler gruplanmaktadır. Modeline göre çok değişiklik göstermesine bakacak olursak fiyat aralığı 500 TL-5000 TL arası değişiklik göstermektedir.

Tır kamyon iç döşeme aksesuarları nelerdir?

Tır iç döşeme aksesuarları aracı daha güzel bir görünüme kavuşturmak ya da konforu arttırmak için özel tasarlanmış ürünlerdir. Bu aksesuarlar arasında halı takımı, özel dikim koltuk takımı, direksiyona özel kılıflar, özel tasarım perde döşeme, katlanır güneşlik, alınlık, rüzgarlık, araç brandası gibi ürünler yer almaktadır.

Koltuk sigara yanığı nasıl geçer?

Sigara yanığından kurtulmak için en temiz olanı oto döşeme firmasına giderek koltuğu değiştirmektir. Oto döşemecilerden her model ve renkte kumaşlar bulunuyor. Maliyeti düşük olsun derseniz yapabileceğiniz birkaç yöntem var. Bunlardan biri dolgu yöntemi. Yanık bölge temizlenir. Koltuk rengine uygun kumaş tozları temizlenir ve dolgu yapılır. Demir ve plastik kısımlardaki parçalarda demir tamir macunu kullanılır. Deri orjinal rengine boyanır ve farklılık giderilir.

Araç koltuklarında sigara yanığı sıkça rastlanılan bir durumdur. Özellikle deri koltuklarında kötü bir görüntüye sebep olmaktadır. Kısa süre içerisinde pek çok kişinin bilmediği tamir yöntemleriyle araç koltuklarınızdaki yanık görüntüyü yok ediyoruz. Bu onarım yöntemi pahalı bir işlem değildir. Eğer yanıkları dolgu yöntemiyle halledebiliyorsak fiyat aralığı 60-600 TL arasındadır. Çok fazla yanık var ve koltuk yüzü değiştirmek gerekiyorsa koltuk tamamen çıkarılır ve diğer koltukların modeline göre tekrar dikilip yerine takılır.